Єлизавета Каланіна виграла Grand Slam у Баку!

Золото і бронзу везуть українські дзюдоїсти з Grand Slam, що проходив в минулий уїк-енд в Баку.

 

Єлизавета Каланіна, яка виступає у ваговій категорії понад 78 кг, святкувала перемогу. Богдан Ядов (до 66 кг) піднявся на третю сходинку п’єдесталу. Відзначимо, що для обох це перші такі нагороди на турнірах престижної серії Міжнародної федерації дзюдо (IJF).

 

Каланіна на шляху до золота провела чотири сутички. У першій по «вазарі-авасете-іппон» перемогла німкеню Ясмін Кульбс. Далі 24-річну дзюдоїстку з Кременчука чекала стара знайома Марина Слуцька. До цього вони зустрічалися вже вісім разів і шість з них боротьба закінчувалася на користь представниці Білорусії. Поступаючись по «шидо» 2: 1 Каланіна змогла на кінець другої хвилини кинути суперницю на бал, який в результаті і вирішив долю сутички.

 

У півфіналі учениці Василя Волошина і Валерія Середи протистояла бронзова медалістка Олімпійських ігор в Ріо Анамарія Веленшек зі Словенії, яка раніше відправила в втішну сітку іншу українську дзюдоїстку Галину Тарасову. Одного «вазарі» виявилося досить, щоб забезпечити Каланіній вихід до фіналу. А там вона мала зустрітися з володаркою бронзової нагороди останнього чемпіонату світу Ларисою Церіч з Боснії та Герцеговини.

 

До поєдинку на бакинському татамі рахунок в очному протистоянні з цієї суперницею у нашій дзюдоїстки був 3: 5. Маючи в пасиві два «шидо», вона ризикувала достроково програти сутичку за золото Баку. Лічильник на табло почав відлік останньої хвилини і тут Каланіна вдалося за допомогою «о-сото-гарі» кинути Церіч на «іппон».

 

 

Відзначимо, що для Єлизавети це була перша в кар’єрі перемога на Grand Slam. Але якщо вона раніше вже піднімалася на п’єдестал турнірів цієї престижної серії (бронза Баку-2017), то для Богдана Ядова успіх в столиці Азербайджану став прем’єрним.

 

ukrainejudo.com