Єлизавета Каланіна стала бронзовою призеркою чемпiонату Европи з дзюдо | KremenTV Єлизавета Каланіна стала бронзовою призеркою чемпiонату Европи з дзюдо — KremenTV

Єлизавета Каланіна стала бронзовою призеркою чемпiонату Европи з дзюдо

Вихованка спортивного клубу «Легіон-Спорт» (тренер Василь Волошин) Єлизавета Каланіна у складі збірної команди України з дзюдо здобула бронзу на чемпiонатi Европи, який проходив у Екатеринбурзi 18 липня.

В цьому році вперше на чемпіонат Европи було застосовано новий формат змагань, коли в склад команди входять чоловіки і жінки, які змагаються в шести вагових категоріях – «стінка на стінку».

В змаганнях приймали участь спортсмени з 21 країни Європи. Захищати кольори збірної відправились 8 дзюдоїстів — до 57 кг — Марія Скора (Запоріжжя) до 70 кг — Ірина Хрящевська (Київ) понад 70 кг — Єлизавета Каланіна (Кременчук) і Галина Тарасова (Запоріжжя) до 73 кг — Геворг Манукян (Київ) до 90 кг — Віталій Шепель (Запоріжжя) понад 90 кг — Олександр Гордієнко (Одеса) і Андрій Колесник (Київ).

В 1/16 фіналу Україна перемогла команду Угорщини. Вже у наступному раунді наші спортсмени поступились господарям змагань і отримали шанс поборотися за бронзові нагороди турніру.

У вирішальному протистоянні суперником українців стала збірна Франціі, яка, до речі вважалась фаворитом змагань, а в 2017 здобули бронзу на чемпіонаті світу.

Шість основних сутичок закінчилися з рівним рахунком 3-3. Шанс здобути вирішальну бронзу випав кременчужанці Елизаветі Каланіній. Перемога була здобута у нелегкому двобої, що і принесло збірній України такий необхідний бал і перемогу.

Переможцями змагань стала збірна Німеччини, яка з рахунком 4-2 здолала збірну Нідерландів.

Проте виступ українців у Росії не міг залишитись «не поміченим» з боку спортивних чиновників. Зокрема, реакція міністра молоді та спорту Ігоря Жданова була такою: «Щодо участі окремих спортсменів у міжнародних змаганнях в Єкатеринбурзі. Федерація дзюдо України самовільно і власним коштом відправила делегацію на чемпіонат Європи. Міністерство молоді та спорту, як і раніше, не фінансувало і не фінансуватиме подібні вояжі до країни-агресора за рахунок коштів платників податків.

Також за участь у цих змаганнях не буде виплачено жодних державних призових, їх результати не будуть враховуватися при присвоєні спортивних звань. Уся відповідальність за цю поїздку перед українським суспільством лежить виключно на Федерації дзюдо та особисто на тих спортсменах і тренерах, які прийняли для себе рішення їхати в Росію, усвідомлюючи всі можливі ризики та наслідки», — написав Жданов на своїй сторінці у Фейсбук.