Анастасія Ковальчук завоювала «срібло» на етапі Кубка світу з більярду

У Москві відбувся 2-й етап Кубка світу з більярдного спорту у «Вільній піраміді», за підсумками якого у жіночій першості (68 учасниць) кременчужанка Анастасія Ковальчук була близькою до тріумфу, але взяла «срібло».

 

 

Протягом турніру наша землячка перемагала: Наталію Кирпичникову (Самара, Росія) — 4:2, Євгенію Желдіну (Санкт-Петербург, Росія) — 4:1, Світлану Ставицьку (Раменське, Росія) — 4:2, Олександру Гізельс (Гомель, Білорусь) — 4:3, Світлану Максимову (Воронеж, Росія) — 4:0, Ганну Котляр (Київ, Україна) — 4:1, Дар’ю Михайлову (Красноярськ, Росія) — 4:1.

У фіналі (до 5-ти перемог) 19 травня Анастасія Ковальчук зустрілася з багаторазовою чемпіонкою світу з «Вільної піраміди» Діаною Мироновою (Москва). Їхнє протистояння «сплутало карти» організаторам змагань. За жіночим фіналом мали відбуватися спочатку фінал зі снукеру, а потім — чоловічий фінал із «Вільної піраміди». Та замість двох годин жіночий фінал тривав з 9-ї ранку аж до обіду і відбувся за повної програми — з усіх 9-ти партій.

Анастасія Ковальчук програла фінальний матч — 4:5, але це була дуже рівна та видовищна битва. Наша землячка програла перші дві партії (4:8, 0:8), потім перемогла у третій партії (8:3), у четвертій — програла (6:8), у п’ятій — перемогла (8:2), у шостій — програла (4:8). Рахунок у грі (до п’яти перемог) став 4:2 на користь росіянки, тож організатори турніру вже почали потихеньку готувати п’єдестал пошани. Однак кременчужанка затримала цю процедуру ще майже на три години. У сьомій і восьмій партіях Ковальчук здобула перемоги (8:4, 8:7). Рахунок у фінальному матчі став нічийним — 4:4.

Доля переможця вирішувалася в останній, за регламентом фіналу, партії — дев’ятій. Анастасія програвала — 3:6, потім зрівняла рахунок — 6:6 (спочатку влучним ударом, потім — блискучим дуплетом, коли одразу дві кульки влучили в одну й ту ж лузу!). Наша землячка двома наступними ударами (звісно, якби вони виявилися влучними) могла досягти тріумфу. На жаль, у цьому більярдному «овертаймі» влучнішою виявилася багаторазова чемпіонка світу росіянка Діана Миронова.

За своє «срібло» на етапі Кубка світу Анастасія Ковальчук заробила 130 тисяч рублів і 865 рейтингових очок, які одразу ж вивели нашу землячку, яка не змагалася на першому етапі Кубка світу, до топ-5 жіночого світового рейтингу 2018 року у «Вільній піраміді».

 

poltava365.com